Drama@DEEP:Drama tygodnia/2010/II

Z Drama@DEEP


Spis treści

Kwiecień

29.03.2010 - 04.04.2010
Time of dog and wolf
Time between dog and wolf.jpg
Lee Soo Hyun został adoptowany przez rodzinę Kang Min Ki, ponieważ jego rodzice zostali zamordowani przez członków gangu. Obaj dorośli, aby stać się agentami NIS, braćmi i najlepszymi przyjaciółmi. Suh Ji Woo i Soo Hyun, którzy znali się od dzieciństwa, zostają nagle ponownie połączeni, gdy piękna Ji Woo przyciąga uwagę playboya Kang Min Ki. Drogi Ji Woo i Soo Hyun znów się rozchodzą z powodu zemsty na wrogach odpowiedzialnych za śmierć rodziców chłopaka. Zdania użytkowników dramawiki na temat tej dramy są podzielone. Część twierdzi, że drama wciąga od pierwszych sekund, natomiast druga, że trzeba poczekać kilka odcinków, by dać temu naprawdę dobremu tytułowi szansę. Wątek romantyczny został umiejętnie wpleciony w fabułę, dzięki czemu dobrze się go ogląda i nie przesłania on wątków kryminalnych i akcji.
05.04.2010 - 11.04.2010
The Slingshot
Poster2.jpg

Kim Shin jest mężczyzną, który wiedzie sobie spokojne życie. Jednak oszustwo zaplanowane przez Chae Do Woo, zrujnowało jego rodzinę, a firma jego brata zbankrutowała przez niego. Seo Kyung Ah jest jego dziewczyną, która ciężko pracuje, aby pomóc mu spłacić jego dług. Kim Shin chce się zemścić na tych, którzy sprawili, że jego życie stało się piekłem. Zatem z pomocą kilku osób, rozpoczyna zemstę.

Według użytkowników DRAMA@DEEP jest to serial akcji warty uwagi. Fabuła wciąga od samego początku, a postać zagrana przez Kim Kang Woo jest niesamowicie wykreowana.
12.04.2010 - 18.04.2010
Osen
Osen.jpg

Handa Sen od wielu lat jest "okami" (właścicielką) restauracji w jednej z biedniejszych części Tokio. Mimo że na co dzień jest niepoważna i lubi sobie wypić, to posiada też zadziwiającą ilość wszelakich umiejętności - od gotowania, przez ceramikę, do kaligrafii. Seria śledzi różne wydarzenia z życia restauracji. Jednym z jej głównych plusów jest zgrabne pokazanie japońskiego jedzenia i kultury.

Według użytkowników Dramawiki, na uwagę zasługuje również komiczna i rozluźniająca rola Hirokiego Uchiego. Seria pełna jest pięknych scen. Wart wspomnienia jest również opening serii, idealnie zgrany z muzyką.
19.04.2010 - 25.04.2010
Kolejna stacja - Szczęście
Błąd przy generowaniu miniatury Chyba brakuje pliku //images/7/7d/Kolejna_stacja_-_szczęście.jpg

Ren Guang Xi, zarozumiały student prawa, na pozór prowadzi idealne życie. Jest jedynym spadkobiercą firmy swojego ojca i utalentowanym hokeistą. Jednak w rzeczywistości w jego życiu brakuje radości, śmiechu i motywacji. Tak jest do jego spotkania z Liang Mu Chen, nową sprzedawczynią w szkolnej kantynce. Mimo, że Mu Chen została osierocona w młodym wieku, nie pozwala, by przeszłość miała na nią wpływ. Nieszkodliwy zakład zbliża tę dwójkę do siebie, a Guang Xi powoli zmienia się, gdy Mu Chen uczy go jak dawać i kochać. Tragedia rozpoczyna się, gdy Guang Xi musi poddać się skomplikowanej operacji mózgu, w wyniku której traci pamięć. Pod wpływem matki Guang Xi, Mu Chen zmuszona jest opuścić chłopaka. Nie wie jednak, że nosi jego dziecko...

6 lat później, Mu Chen prowadzi na wsi spokojne życie ze swoim synkiem, a Guang Xi jest świetnym prawnikiem, zaręczonym z He Yi Qian, miłą i piękną panią doktor, ktora zajęła się nim po operacji. Jednak dziwnie znajoma melodia budzi w sercu Guang Xi pewne wspomnienia i chłopak stara się przypomnieć sobie swój romans z Mu Chen. Czy para nadrobi 6 lat straconego czasu? Na której stacji zawita szczęście?
26.04.2010 - 02.05.2010
Po prostu jedyna miłość
TattaHitotsuNoKoi.jpg

Historia pięknej miłości - pełnej radosnych chwil, ale i wielu przeszkód - pomiędzy synem ubogiego właściciela podupadającej stoczni a zamożną córką właściciela sieci sklepów jubilerskich.

Użytkownicy drama@DEEP uważają, ze jest to piękna historia miłosna ze znanymi gwiazdami w rolach głównych. Na szczególną uwagę zasługuje rola Hiraoki Yuty oraz piosenka przewodnia.

Maj

03.05.2010 - 09.05.2010
Produkcja księcia od zaraz
Tadashi ouji.jpg

Szkoła żeńska zostaje nagle połączona ze szkołą męską. Niestety, chłopcy nie spełniają wymagań ani marzeń dziewczyn. Uczennice jednak nie poddadzą się tak łatwo i bedą próbowały zreformować swoich nowych kolegów tak, by stali się oni wymarzonymi książętami.

Drama nie jest typowa, albo raczej - jest typową niskobudżetówką, jakiej każdemu z nas czasem dla relaksu potrzeba. Przyjemna, luźna, głupia drama, w której jednak nie brakuje głębszych wątków, zwłaszcza w późniejszych odcinkach. Ciekawa obsada aktorska, bo chłopcy znani są z różnych innych dram czy musicali. Pierwsze odcinki mogą mylić - ponieważ niektórych naprawdę trzeba zmienić w książęta, żeby ukazać ich prawdziwe oblicze (nawet, jeśli chodzi o oblicze zupełnie 'powierzchowne' ;)).
10.05.2010 - 16.05.2010
Prosecutor Princess
Prosecutor2.jpg

Ma Hae Ri jest młodą panią prokurator, która znana jest z doskonałej pamięci i umiejętności wyciągnięcia od świadków wszystkiego, co jest jej potrzebne w danej sprawie. Sama dziewczyna niezbyt interesuje się swoją pracą i woli spędzać większość czasu na zakupach oraz ostro zakrapianych zabawach w dyskotekach... Tuż po odebraniu dyplomu dziewczyna wybiera się na krótkie wakacje, gdzie spotyka prawnika Seo In Woo. Nie wie, iż prawnik specjalnie wszystko ustawił tak, żeby się spotkali...
Hye Ri rozpoczyna pracę w prokuraturze. Po kilku dniach zauważa, że koledzy z pracy powątpiewają w jej umiejętności i naśmiewają się z niej. Hae Ri postanawia pokazać im, na co ją stać i zaczyna skupiać się na swojej pracy. Jej postawa bardzo podoba się szefowi jej wydziału, Yoon Se Joon, którego uczucia do Hae Ri są silniejsze od koleżeńskich.
Czy Hye Ri będzie dobrym prokuratorem?? Czy zwiąże się z Yoon Se Joon?? Czy Seo In Woo uda się zdobyć uczucie Hye Ri?? A może prawnik interesuje się nią z innego powodu??

Użytkownicy dramawiki uważają, że to jedna z lepszych dram z sezonu wiosna 2010, nie powiela schematów, a fabuła jest dobrze prowadzona.
17.05.2010 - 23.05.2010
Litr łez
Ichi Rittoru no Namida.jpg

Aya Ikeuchi ma 15 lat i jest zwykłą uczennicą. Właśnie skończyła gimnazjum i zdała egzaminy do wymarzonego liceum. Tylko że ostatnimi czasy stała się jakby bardziej niezdarna niż zwykle - często upuszcza różne przedmioty, przewraca się podczas chodzenia. To wzbudza niepokój jej matki, higienistki. Ojciec nie zauważa niczego nietypowego - jest dumny z córki, która nie dość, że dostała się do bardzo dobrego liceum, to została również przewodniczącą klasy! Badania kontrolne, jakie zostały przeprowadzone po kolejnym upadku Ayi, nie pozostawiają żadnych złudzeń. Aya choruje na ataksję rdzeniowo-móżdżkową - chorobę, która powoli odbiera władzę na własnym ciałem...

Według użytkowników Drama@DEEP jest to jeden z najlepszych japońskich dramatów - już sam tytuł mówi za siebie. Na wyróżnienie zasługuje świetnie zagrana drugoplanowa rola Nishikido Ryo. Całość jest doprawiona wspaniałą muzyką, która sprawia, ze drama ma jeszcze większy klimat. Na wyróżnienie zasługują między innymi piosenki grupy Remioromen - Konayuki i Sangatsu Kokonoka.
24.05.2010 - 30.05.2010
Mój szef mój bohater
MBMH.jpg

Sakaki Makio zwany "Tornado" ma 27 lat i ma zostać następnym szefem yakuzy. Jednak Makio nie jest zbyt inteligentną osobą i kiedy zaprzepaszcza szansę na dobry interes z powodu nieumiejętności liczenia, jego ojciec stawia mu ultimatum - albo skończy liceum, albo nigdy nie zostanie nowym bossem, a jego miejsce zajmie młodszy brat, z którym Makio zawsze rywalizował. Dla Makio nastąpią ciężkie chwile, gdyż okaże się, że udawanie 17-latka i życie szkolne wcale nie jest takie proste. W jego życiu pojawią sie również nowe uczucia, takie jak przyjaźń i miłość.

Według użytkowników Drama@DEEP jest to komedia pełna absurdów, szczególnie warto zwrócić uwagę na scenę z puddingiem. Główny bohater, wykreowany przez Nagase Tomoyę jest niesamowity i jedyny w swoim rodzaju, zaskakuje też rola znanego z zespołu KAT-TUN Kokiego Tanaki.

Czerwiec

31.05.2010 - 06.06.2010
Pukając do Twojego serca
Qiao Qiao Ai Shang Ni.jpg

Cheng Xue Ge żył w luksusie nie znając ciemnej strony ludzkiej natury do dnia, w którym firma jego ojca niemalże zbankrutowała. Żeby z powrotem postawić firmę na nogi, musi nauczyć się od Yao Zi Wang jak być przenikliwym, dobrym biznesmenem. Pracując razem z nią, powoli zaczyna rozumieć, że jej bezwzględność i opanowanie, to jedynie maska mająca ochronić jej zranione serce. Jednak zanim Xue Ge zdążył poukładać swoje uczucia do niej, inny mężczyzna, Zhao Guan Xi, zaczął interesować się jej talentem do biznesu a także nią jako przyszłą żoną.

Według użytkowników Drama@DEEP jest to melodramat z dobrym zakończeniem. Na uwagę zasługują świetna oprawa muzyczna oraz rola Ming Dao.
07.06.2010 - 13.06.2010
Devil beside you
Devil beside you.jpg
Qi Yue w końcu zdecydowała się wyznać swoją miłość Yuanowi Yi. Ostentacyjnie chciała wręczyć mu list, lecz on jej nie zauważył. Na domiar złego, naprzeciw niej stanął Jiang Meng, znany z szatańskiego zachowania. Szatan zazwyczaj dostaje to, czego chce, a tym razem zażyczył sobie Qi Yue. W dodatku okazuje się, że matka Qi Yue spotyka się z ojcem Jiang Menga i zamierzają razem zamieszkać. Qi Yue jest skazana na towarzystwo szatana.
14.06.2010 - 20.06.2010
Tsuki no Koibito
Tsuki no koibito.PNG

Hazuki Rensuke jest szefem firmy REGOLITH projektującej wnętrza. W jego życiu uczuciowym pojawiają się nagle trzy kobiety. Jedna z nich, Maemi, jest współpracującą z nim od dawna kobietą, którą on zna jeszcze ze studiów. Druga to przypadkiem spotkana Chinka, natomiast trzecia jest znaną modelką pochodzącą z zamożnej rodziny. Drugim bohaterem męskim jest pracownik firmy, Cai Feng Jian, który biegle włada chińskim. Ciężko pracuje dla swojego szefa, ale tak naprawdę marzy o czymś zupełnie innym i ma własne ambicje. Także on zostanie wplątany w zawiłe relacje miłosne między bohaterami.

Użytkownicy Drama@DEEP uważają, że jest to jedna z najlepszych dram obecnego sezonu. Na uwagę zasługują wszystkie kreacje głównych postaci. Kimura Takuya, Shinohara Ryoko, Lin Chi Ling, Matsuda Shota oraz Kitagawa Keiko bardzo dobrze odgrywają swoje role, a każdy z widzów znajdzie wśród nich postać, którą będzie mógł polubić.
21.06.2010 - 27.06.2010
Liu Xing Hua Yuan
Meteor1.jpg

Pochodząca z biednej rodziny Shan Cai uczęsza na Uniwersytet Ying De, prywatną szkolę dla bogaczy. Pewnego dnia staje się celem F4, czterech bogatych i wpływowych chłopaków. Shan Cai postawia jednak przeciwstawić się Dao Ming Si i jego bandzie. To sprawia, że chłopak zaczyna się nią interesować. Jednak ona zakochana jest w Hua Ze Lei.

Zobacz też inne wersje tej dramy:

Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia