Kaidan Hyaku Monogatari

Z Drama@DEEP

Spis treści

Podstawowe informacje

Kaidan Hyaku Monogatari.jpg


Fabuła

Seria jest ekranizacją tradycyjnych opowiadań japońskich. Drama wykorzystuje grę, gdzie osoby siedzą wokół świec i opowiadają straszne historie, a z każdą opowieścią gaśnie kolejna świeca i pokój pogrąża się w mroku. Wierzono, że z ostatnią zgaszoną świecą wzywa się nadnaturalną istotę.

Obsada

Historia 01

Fabuła

Historia Oiwy i Iemona Tamiyi to opowieść o zdradzie, morderstwie i zemście ducha. Gdy ginie ojciec Oiwy, jej mąż, samuraj Iuemon, poprzysięga zemstę na mordercy. Jednak czy na pewno kierują nim tylko szlachetne pobudki?

Obsada

Historia 02

Fabuła

Yuki Onna to śnieżny demon, który pewnej nocy daruje życie małemu chłopcu. Stawia mu jednak warunek: nigdy nikomu nie może powiedzieć, co widział. Po latach, będąc w ludzkiej postaci, ponownie go spotyka. Zakochuje się w nim i postanawia go poślubić. Para prowadzi szczęśliwe życie, jednak w okolicy nagle zaczynają mieć miejsce niespotykane morderstwa: ludzie zamarzają pomimo że panuje ogromny upał.

Obsada

Historia 03

Fabuła

Bazuje na słynnej japońskiej legendzie o miasteczku, które odsyła wszystkie osoby, które przekroczyły określony wiek, w góry, aby tam zmarły i nie były obciążeniem dla społeczeństwa.

Obsada

Historia 04

Fabuła

Opowieść oparta na legendzie o 'duchu liczącym naczynia', Okiku, z naweidzonej studni w zamku Himeji. Kimura Yoshino gra nieszkodliwego, kochającego ducha służącej, która poświęciła życie, aby ocalić swojego ukochanego samuraja. Musiał on dokonać wyboru pomiędzy zostaniem dziedzicem a poślubieniem jej i wygnaniem.

Obsada

Historia 05

Fabuła

Hoichi jest członkiem klanu Taira, który zdradził rodzinę. Jest skazany przez duchy Taira, by opowiadał ich historie przez wieki.

Obsada

Historia 06

Fabuła

Akechi Mitsuhide przewodzi atakowi na Honno-ji i zabija Nobunagę. Zdaje się, że Król Demonów zdobył bransoletę nasączoną czarną magią od handlarza z Włoch. Bransoleta zdaje się żyć własnym życiem i daje noszącej ją osobie moc rozumienie marzeń poprzez przemianę w bestię.

Obsada

Historia 07

Fabuła

Historia luźno oparta o opowieść o córce ścinacza bambusów. Stary ścinacz bambusów napotyka nieziemsko piękną kobietę podczas pracy przy świetle księżyca. Razem z żoną adoptują ją. Dziewczyna szybko zostaje zauważona przez lokalnych wielmoży, którym wyznacza niemożliwe do wykonania zadania w efekcie powodujące ich śmierć. Okazuje się ona być reinkarnacją księżniczki plemienia Ziemnego Pająka, które zostało zniszczone przez szlachtę.

Obsada

Historia 08

Fabuła

Obdarty mężczyzna siedzi zaklęty w świątyni i czeka na furię demonicznego ducha porzuconej kochanki.

Obsada

Historia 09

Fabuła

Kiedy umiera żona pewnego mężczyzny, jej duch nie potrafi odejść. Zjawa próbuje mieszać się w jego sprawy, daje niechciane rady i straszy tych, którzy próbują go wykorzystać. Mężczyzna ma już dość uporczywego ducha i każe jej odejść. Jednak, kiedy najbardziej jej potrzebuje, zaczyna za nią tęsknić.

Obsada

Historia 10

Fabuła

Dosan zostaje wplątany w opowieść pisaną przez porzuconą kochankę niesławnego kobieciarza, Lorda Genji. Straszny duch noszący maskę Noh Oni atakuje nową kochankę Lśniącego Księcia raz za razem.

Obsada

Historia 11

Fabuła

Pewna para żyjąca w okresie Heian widzi, że ich miłość na nic się nie zda, kiedy mężczyzna zostaje zabity w bitwie, mimo jego zapewnień o wiecznej miłości. Wiele pokoleń później para spotyka się ponownie. Dziewczyna jest córką mężczyzny mającego władzę, a chłopak okolicznym piekarzem.

Obsada

Twórcy

Linki zewnętrzne

Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia