Kamen Rider Blade

Z Drama@DEEP

Spis treści

Podstawowe informacje

Kamen Rider Blade

Fabuła

Nieumarli (Undead) to stworzenia, które żyły na Ziemi od tysięcy lat. 10 tysięcy lat temu doszło do wielkiej bitwy, w której wzięły udział wszystkie jednostki - każda reprezentująca inny gatunek. Zwycięzcą tej walki, znanej jako Battle Royale, został Nieumarły reprezentujący gatunek ludzki. Dzięki temu to ludzie panują na Ziemi. W obecnych czasach grupa archeologów odnalazła zapieczętowanych Nieumarłych i przypadkowo ich uwolniła. Rozpoczęła się nowa Battle Royale.

Nieumarli zgrupowani są jak karty w talii, podzieleni na kategorie takie jak 1,2,3,4... Istnieją także kategorie: Walet, Dama, Król, które są o wiele silniejsze od pozostałych i potrafią przybrać ludzkie formy. Wielką siłą odznaczaja się też Asy.

Do walki z nieumarłymi powołano organizację BOARD (Board Of Archaeological Research Department - Rada Wydziału Badań Archeologicznych). Stworzyła ona system Kamen Rider, pozwalający na zapięczętowywanie nieumarłych. Walkę powierzono dwóm młodym mężczyznom: Kazumie Kenzakiemu i Tachibanie Sakuyi.

Obsada

Aktorzy w kostiumach

Twórcy

Ciekawostki

Linki zewnętrznePoprzednia TV Asahi Następna
Kamen Rider 555 niedziela, 8:00 Kamen Rider Hibiki
Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia