Kategoria:Super Junior M

Z Drama@DEEP

U1819p28t3d2823443f326dt20091225101152.jpg

Super Junior-M, często określane jako SJ-M lub SuJu-M, to trzeci oficjalny podzespół koreańskiego boysbandu Super Junior. Jest to pierwsza międzynarodowa grupa muzyczna w chińskim przemyśle muzycznym, członkowie są chińskiego i koreańskiego pochodzenia, a ponadto jest to pierwsza grupa wyprodukowana przez CT Korei (Kultura Technology), powstałej dzięki kompleksowej strategii lokalizacji. Super Junior-M składa się z członków Super Junior: HanGeng (lider), Donghae, Siwon, Ryeowook, Kyuhyun oraz z dwóch dodatkowych członków Henry i Zhou Mi.


Debiut

W odpowiedzi na wzrost popularności Super Junior w Chinach kontynentalnych, zarządzanie Super Junior, SM Entertainment, postanowiło utworzyć nową podgrupę Super Junior, która jest całkowicie skoncentrowana na chińskim rynku. 2 października 2007 r., ukazał się oficjalny komunikat do mediów, podający utworzenie trzeciej podgrupy Super Junior, która zadebiutuje w Chinach w 2008 roku. Oryginalny chiński członek Super Junior HanGeng i chiński stażysta SM Henry, zostali określeni jako pierwszych dwóch z siedmiu członków reprezentujących podgrupę. Pięć miesięcy później,wybrano nastęnego członka Super Junior-Siwona (nieoficjalnie). Jednak potwierdzenie listy członków nie było upublicznione, aż do kwietnia.

Od 04 kwietnia do 07 kwietnia 2008, dopuszczono do mediów w sieci krótkie klipy-trailery z każdym członkiem indywidualnie. HanGeng był pierwszym członkiem - ogłoszonym 4 kwietnia. W dniu 5 kwietnia Siwon i Donghae za drugiego i trzeciego członka. W dniu 6 kwietnia Kyuhyun został ogłoszony jako czwarty Super Junior- M, Henry jako piąty. Ryeowook ogłoszono szóstym członkiem 7 kwietnia razem z Zhou Mi, ostatni członek. Trailery wszystkich siedmiu członków został wydane podczas debiutu dnia 8 kwietnia. Trailery Super Junior-M łącznie przekroczyły oglądalność 1,4 mln widzów w czasie krótszym niż cztery dni, pozyskały zainteresowanie zarówno chińskich jak i koreańskich widzów .


Nazwa zespołu

Przed oficjalnym ogłoszeniem nazwy zespołu, był on określany Super Junior Chiny. W dniu 03 kwietnia 2008r. SM Entertainment wydało oficjalną nazwę podgrupy, Super Junior-M, gdzie "M" stanowi skrót od "Mandaryn", wyrażający ambicje podgrupy w odniesieniu do sukcesu na chińskim rynku muzycznym, jednak zespół nie ogranicza się tylko do Chin. "M" może także stanowić wykaz innych aspektów, takich jak pierwsza litera ich debiutanckiego albumu "Me", a także "mi" (chiń. 迷), które oznacza "charyzmatyczny" oraz "fan" w języku mandaryńskim, rozumiany jako odnoszące się do ich dążenia do łączenia się bliżej z fanami

Nagrody

Strony w kategorii „Super Junior M”

Poniżej wyświetlono 6 spośród wszystkich 6 stron tej kategorii.

C

H

K

L

Z

Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia