Strona główna

Z Drama@DEEP

Witamy w Drama@DEEP
pierwszej polskiej dramopedii
Mamy już 10151 artykułów.
Portale
Drama@DEEP · Dyskusja

Jak edytować · Wikiprojekty

Promowana drama

Six Flying Dragons

Six Flying Dragons.jpg

Akcja dramy rozpoczyna się w czasach zmierzchu dynastii Goryeo i opisuje okres rewolucyjnych przemian w państwie. Yi Seong Gye (przyszły Taejo), generał odnoszący sukcesy w odpieraniu sił mongolskich i japońskich oraz zwolennik chińskiej dynastii Ming, postanawia rozpętać rebelię i zrzucić z tronu obecnego władcę. Wśród popleczników nowego króla jest między innymi wpływowy polityk Jung Do Jun i Jo Jun, którzy pomagają mu stworzyć podwaliny nowej dynastii, Joseon. Po dojściu do władzy przychodzi kolej na wyznaczenie następcy tronu, co przyczynia się do rozlewu krwi. Yi Bang Won, 5. syn Taejo i jego najwierniejszy zwolennik, nie zostaje mianowany na Księcia Korony, w związku z czym postanawia się zemścić na tych, którzy doprowadzili do takiej decyzji. Korona trafia do Yi Bang Gwa (Król Jeongjong), który dość szybko ustępuje bratu i abdykuje. Yi Bang Won zostaje 3. królem Joseon i przyjmuje imię Taejong.

Występują: Yoo Ah In, Kim Myung Min, Shin Se Kyung, Byun Yo Han, Yoon Kyun Sang, Chun Ho Jin...

Scenariusz: Kim Young Hyun (Hyde, Jeckyll and Me, Cheongdam Alice) i Park Sang Yun (Deeply Rooted Tree, Queen Seon Deok)


Promowany artysta

Yoo Ah In

Yoo Ah In.jpg

Wybrane seriale TV

Nowości

Wszelkie informacje o fansubach
znajdują się teraz na siostrzanej FansubWiki.
Fanpage Drama@DEEP na Facebooku:
Fanwiki.png Facebook icon.png

Chcę pomóc...

Drama@DEEP

Drama@DEEP jest pierwszym, a w chwili obecnej także największym portalem zajmującym się przede wszystkim azjatyckimi serialami telewizyjnymi, a także współtwórcami z nimi związanymi. Dziękujemy za korzystanie z naszej wiki i pomoc w jej rozwoju. Dramawiki, jak i inne wikipedie jest tworzona na bazie MediaWiki, które jest wolnym oprogramowaniem napisanym w języku skryptowym PHP, pierwotnie przeznaczonym dla Wikipedii, wolnej encyklopedii, ale obecnie używanym przez inne projekty Wikimedia Foundation (organizacji typu non-profit) oraz wiele innych projektów. Zawartość Wikipedii jest określana jako wolna, czyli, że nie tylko jest bezpłatna, lecz jej treść może być dowolnie kopiowana i modyfikowana przez każdego użytkownika. Każdy użytkownik, który ma dostęp do Internetu, może ją edytować, dodając do niej nowe treści bądź korygując błędy.

Logo i nazwa drama@DEEP pochodzi od serialu „Akihabara@DEEP” opowiadającym o grupie przyjaciół żyjącej w dzielnicy Akihabara w Tokio w Japonii, znanej przede wszystkim jako dzielnica komputerowa i fanowska. Tytułowa grupa przyjaciół pomagała innym fanom rozwiązywać ich problemy, te mniej lub bardziej poważne.
Nawigacja
patronujemy
dla edytorów
portale
nasi partnerzy
Narzędzia